• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła ponadgimnazjalna okolice Katowic

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
327 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
Witam,
W tym roku kończę trzecią klasę gimnazjum. Od kilkunastu miesięcy zastanawiam się nad wyborem szkoły.
Interesuję się informatyką oraz w mniejszym stopniu elektroniką. Jakie szkoły są godne polecenia waszym zdaniem? Czy ktoś którąś skończył lub aktualnie do niej uczęszcza? Jeśli tak to poproszę o przekazanie mi jakiegoś zdania na jej temat.
Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe są fajne
komentarz 12 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No ale jeśli chcesz być programistą to po co ci te egzaminy zawodowe? One są potrzebne tylko jeśli chcesz pracowac w obrębie tych kwalifikacji.
komentarz 12 marca 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Zawsze jakieś drugie wyjście jest dobre.
komentarz 12 marca 2016 przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
Mam taki swój plan aby po technikum iść na studia zaoczne i zatrudnić się gdzieś. Wątpię że po 3 latach nauki programowania (ok. raz w tygodniu będę) mógł podjąć jakąś pracę jako programista.
komentarz 12 marca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Skończyłem i polecam dlatego, że po prostu jest fajnie. W prawie żadnej szkole nie nauczysz się niczego sensownego. Nie licz na to.
komentarz 12 marca 2016 przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
Dobrze dziękuję, chyba jednak wybiorę się do liceum ;)
+1 głos
odpowiedź 12 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o informatykę musisz się szkolić sam w domu. W szkole mogą Cię nauczyć teorii, a z praktyką nie będziesz miał praktycznie do czynienia. Nauczyciele znają technologie z XX wieku, przynajmniej takie mam wrażenie u siebie na studiach, a nie jest to uczelnia niskich lotów. Chociaż też zaznaczam, że nie jestem na informatyce, ale wykładowcy są właśnie z tego wydziału.

Samozaparcie i nauka w domu, a szkoła to tylko taki dodatek. Przynajmniej ja bym tak to potraktował, chociaż wiadomo, że lepiej iść do szkoły informatycznej niż do jakiegoś ogólniaka.
komentarz 12 marca 2016 przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
Masz rację co do tych technologii XX wieku, sam to odczuwam. Dzięki za wyrażenia swojego zdania :)
+1 głos
odpowiedź 12 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Ja również w tym roku wybieram się do szkoły ponadgimnazjalnej ;) Aktualnie myślę o VIII LO w Katowicach. Jeśli chodzi o matematykę, fizykę i informatykę to są naprawdę fajne klasy z rozszerzeniami (klasa C i D).

1
komentarz 12 marca 2016 przez Achym1811 Początkujący (390 p.)
Może jeszcze się tam spotkamy ;)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...