• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zalany laptop wodą

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
525 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Wojtas0024 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mojej znajomej dzieci zalały laptop zwykłą wodą na WYŁĄCZONY laptop lecz zaraz po zalaniu próbowały go włączyć. Laptop rozebrałem na części pierwsze i zauważyłem na płycie głównej jest biały nalot. Najwyraźniej tam gdzie znajdowała się ciecz(myślę ze penicylina bo gorzkie). Czym umyć ten nalot? Słyszałem o myciu w spirytusie, izopropanolu a także wodą destylowaną. Jaki sposób jest najlepszy i na co zwrócić jeszcze uwage?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
1. Nie panikuj.

2. Przetrzyj to delikatnie tym spirytusem. (Oby Ci się tam nic nie spaliło)

3. Zostaw niech schnie do końca, odradzam suszarkę bo możesz coś stopić..

4. Gdzie był ten nalot? ciecz? w którym miejscu?

5. Jak już wszystko wyschnie, to poskładaj i podłącz zasilanie na końcu i miej nadzieję, że ruszy.
komentarz 11 marca 2016 przez Wojtas0024 Nowicjusz (120 p.)
Nalot występuje na całej płycie ale miejscowo. Nie są umieszczone gdzie najważniejsze podzespoły tylko po miedzy nimi i nie na stronie(procesor, RAM) tylko od drugiej strony (góra laptopa).
I jak wyjąć baterie BIOS? Ona jest przylutowana do płyty głównej a ponoć trzeba to zrobić przed myciem.
komentarz 14 marca 2016 przez Arict Nowicjusz (100 p.)
Bateria BIOS nie jest przylutowana.
+1 głos
odpowiedź 11 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No ja bym próbował myć tylko alkoholem. Może być spirytus, ale chyba już lepiej izopropanol, jest tańszy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 542 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 446 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Norbert221 Nowicjusz (160 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...