• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spadek prędkości internetu 15mb>0.8

Object Storage Arubacloud
0 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez sialekk Nowicjusz (170 p.)
Witam posiadam kartę sieciową TP-LINK TL-WN725N. Problem tkwi w tym że dziś rano prędkość wysyłania wynosiła 15mb natomiast teraz równa się ona 0.8 i ciągle albo rośnie albo spada. I teraz czym może być to spowodowane ? Posiadam internet kablowy o prędkości 20mb. Komputer z kartą sieciową znajduje się około 15m od routera.Spodziewałem się spadku prędkości internetu natomiast niezrozumiałe dla mnie jest to dlaczego jest on tak wielki i raz posiadam 15mb a raz 0.8.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

 Zastanawia mnie dlaczego o takich problemach piszesz na forum... To znaczy ja nie mam temu nic przeciwko, spoko, ale jak może zauważyłeś są do programiści, głównie. Najczęściej od języków takich, do których są prowadzone/były poradniki, na przykład: Php, C++, JavaScript, Css etc.

 Nie wiem jak Ty, ale ja to pierwsze co bym zrobił, to zadzwonił do dostawcy internetu, prosta zasada, płacę, wymagam. Jak nie mogą spełnić oferty, którą oferowali, to pa pa z umową, idę do lepszych dostawców.

 Nie znam się na prawie, ale czy to nie jest tak że gdy usługodawca nie spełnia umowy to nie trzeba płacić kary za przedwczesne zerwanie umowy?

 Cóż, z internetem Ci nie pomogę, moją jedyną naprawą okazało się wyłączenie i włączenie. No i walenie go po przysłowiowym ryju, gdy ten miał download: 0.03 a upload: 0.00.

 Pozdrawiam, i życzę szybkiego doprowadzenia pacjenta do zdrowia.

komentarz 27 lutego 2016 przez sialekk Nowicjusz (170 p.)
Jeśli chodzi o forum to tak jest to forum głównie programistyczne aczkolwiek znajduje się tu kategoria "sieci i internet". Nie jest to także wina dostawcy ponieważ gdy internet był podłączony przez kabel to takich problemów nie był jednak gdy przeniosłem komputer a internet podłączyłem za pomocą karty sieciowej to takowe problemy się pojawiły :)
komentarz 27 lutego 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

 Cóż, ja mam kablem 80 mb/s, upload 20 mb/s - nie, nie chwale się, czytaj dalej - ale gdybym wziął wi-fi'kiem w tym pokoju, spadłoby do 0.40 mb/s, upload, 0.20 mb/s.

 Może router znajduje się zbyt daleko, nawet te 15 m. Spróbuj go wziąć do Twojego pokoju, i się przekonaj... Jak będzie nadal słabo, to może wina karty sieciowej, czort to wie, nie, nie ten czort.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 258 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez KPJ Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,410 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...