• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPOJ - brak pkt za zadania

VPS Starter Arubacloud
–3 głosów
1,254 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w SPOJ przez Miki Bywalec (2,480 p.)

W piątek zarejestrowałem się na SPOJ-a i rozwiązałem (dobrze) kilka zadań. Do tej pory nie dostałem, żadnego punkty. Na innym forum czytałem, że już nie dodaje punktów. Na kolejnym zaś, że trzeba mieć 100/100 aby dodało punkty. Tutaj nie znalazłem odpowiedzi na ten temat więc założyłem, że wszystko powinno działać bo inaczej ktoś by o tym napisał.

Proszę odpowiedzcie mi co jest z tymi punktami na SPOJ-u za dobrze wykonane zadanie. Punktów już nie nalicza, a może trzeba czekać dłużej, czy robię jakiś błąd w zadaniach i nie zgarniam maksymalnej ilości punktów?

Z góry dzięki za udzieloną odpowiedz wink

PS. Robię zadania łatwe i cały czas mam 0 punktów

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Swoją postawą prezentujesz trochę kiepskie podejście do tematu. Odpowiedz sobie na pytanie w jakim celu założyłeś konto na SPOJu. Jeśli po to, żeby trzepać punkty to lepiej ogarnij Fb i like'i. Pomyśl może o SAMOROZWOJU.

Pozdrawiam.

1
komentarz 21 lutego 2016 przez Miki Bywalec (2,480 p.)

"Kiepskie podejście do tematu" tylko dlatego, że chce wiedzieć co jest grane ze SPOJ-em i czy rzeczywiście dobrze rozwiązałem zadanie. Poza tym punkty są motywujące do dalszej pracy.

Widzę SPOJ wywołuje tu niechęć, może dlatego że jest dobrą stroną, która pomaga ludziom w samorozwoju?! A może dlatego, że rynek się zapełni "pseudo informatykami"? To jak by się bać, że ktoś prawko robi i dojdzie nowy kierowca. Nie kumam tego.

Widzę że tu nie dostanę odpowiedzi więc sorry, że pytałem i zająłem wam cenny czas na przeczytanie moich postów  frown

Co do FB to nie jestem wszystkowiedzący jak PAN i nie mam czasu na takie pierdoły.

Wole SPOJ-a i poradniki Pana Mirosława Zelenta, które pomagają mi się ROZWIJAĆ. To jest osoba, która odwala kawał dobrej roboty.

komentarz 21 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Zupełnie nie potrzebnie się oburzasz. wink

Nie lubię SPOJa i fakt. W mojej ocenie na SPOJu ćwiczysz tylko i wyłącznie algorytmy. Mając możliwości programistyczne jesteś tak nieograniczony, że możesz sobie swoją ideą podporządkować półtora miliarda ludzi jak zrobił to pan Zuckerberg. Dlatego osobiści uważam że marnowanie czasu na algorytmy+absolutne podstawy składni c++ jest głupotą. Wyluzuj. 

1
komentarz 21 lutego 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Akurat algorytmy to podstawa i to one, a nie to czy znasz jave, czy php-a decydują o Twojej wartości. Fakt faktem, nie ma sensu robić SPOJA dla punktów, ale nazywanie SPOJA podstawami + algorytmami świadczy o zbyt małej ilości czasu, którą poświęciłeś na ten portal. Są tam zadania, które Cię rozwijają. Np. napisz program w c++, który doda do siebie dwie liczy i je wypisze bez średnika. Wymaga to wstawek assemblerowskich, znajomości preprocesora i pomyślenia ;)
komentarz 21 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Spoj ma się nijak do rzeczywistości. Pisząc w firmie jako programista nikt nie będzie Ci żałował średników.

Dla porównania porozmawiaj kiedyś z osobą która zamiast siedzieć na SPOJu realizuje własne, lub inne większe projekty. Jak myśli kogo bardziej rynek potrzebuje?
1
komentarz 21 lutego 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Nie podawaj jako przykładu średników, bo kompilator musi wiedzieć kiedy instrukcja ma się zakończyć :P Jeśli w SPOJU nie napisałbyś średnika, to proponuje on tester online i od razu widzisz gdzie masz błędy (składniowe, nie logiczne).

Zdziwisz się, realizując własne projekty często idziemy na ustępstwa. Np. nie zrobię tego, tamtego, a na SPOJU tam nie możesz ;]

A co do tego, czego rynek potrzebuje, to polecam przeczytać ten post:

http://forum.pasja-informatyki.pl/90416/spoj-zasady-umieszczania-postow?show=90416#q90416

Oczywiście doświadczenie uczy bardziej niż teoria, ale abstrakcji często w zwyczajnych projektach nie da się ogarnąć.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
pytanie zadane 12 września 2021 w SPOJ przez Exequilas Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2018 w SPOJ przez paweljumper Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 354 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w SPOJ przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...