• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Update forum - dziennik wprowadzanych zmian

VPS Starter Arubacloud
+60 głosów
4,419 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2016 w Sprawy forum przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
edycja 27 lutego 2016 przez Mirosław Zelent

Witam serdecznie,

Wątek niniejszy poświęcony jest zmianom na forum. Po pierwsze - mamy nowy adres forum – od dzisiaj jest ono dostępne w nowej domenie: forum.pasja-informatyki.pl

Dlaczego taki adres? - niedługo wszystko szczegółowo wyjaśnię w odcinku na YouTube. Wszelkie prace prowadzone są metodą slight-edge, czyli krok po kroku. Oznacza to, iż nie wszystko jest jeszcze gotowe i nie jest to finalna wersja po zmianach - wręcz przeciwnie - to dopiero początek, ale chcę to poprowadzić z Waszym feedbackiem, bo to jest miejsce dla Was. Masz coś na myśli - choćby wydawało się mało istotne - daj znać!

W wątku niniejszym będę prowadził dziennik wprowadzanych zmian, zachęcam też pisać komentarze i sugestie odnośnie przenosin właśnie w tym wątku, bo tutaj będę często zaglądał. Nie piszcie na pw, piszcie tutaj! Nawet jeśli wątek będzie się składał z wielu stron to będę sprawdzał wszystkie nowe posty i komentarze. Na wszystko nie odpowiem, bo jestem zajęty zmianami na forum i pracą nad filmami, ale obiecuję, że wszystko przeczytam).

Dziękuję za cierpliwość, wszelki feedback, zauważone bugi i przepraszam za niedogodności. Pozdrawiam! :)

Dziennik wprowadzonych zmian:

19.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

20.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

21.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

22.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

23.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

24.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

25.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

26.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

27.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

29.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

39 odpowiedzi

+15 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 20 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski

Ja nie chcę być nieszczery, więc będę mówił prawdę. Jak na razie średnio mi się to podoba

Plusy:

  • Więcej kategorii
  • To "menu" po prawej stronie jest dość fajne

Minusy:

  • Tamte ikonki były o wiele ładniejsze i fajniejsze (te jakoś tu niezbyt pasują)
  • Brak podpisu pod ikonkami
  • Czcionka
  • Strona ładuje się wieki Już jest normalnie, przynajmniej u mnie
  • Wyśrodkowanie powiadomień? Dziwnie to wygląda :) To już zostało naprawione :)

Oczywiście nie mam zamiaru ubliżać, dlatego że mi się nie podoba. Rozumiem że to wymaga dopracowania, ale chciałem napisać co moim zdaniem (i zdaniem innych użytkowników) należałoby zmienić.

P.S.

Jeszcze zmieniłbym logo systemów operacyjnych z loga windowsa na Tuxa :) Po pierwsze nie będzie problemów z wykorzystaniem znaków towarowych itp. A po drugie Tux się chyba fajniej i milej kojarzy :)

komentarz 21 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Zniknął nick pod przyciskiem
https://cdn.pbrd.co/images/1IXK9V2F.png

Wyśrodkowanie listy dziwnie wygląda
https://cdn.pbrd.co/images/1IXPumvP.png

1
komentarz 24 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Proponowałbym stworzenie jakiejś podstrony z listą blogów forumowiczów. Każdy mógłby dodać swojego bloga.
komentarz 29 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

1 miesiąc ? Błąd... ?
https://cdn.pbrd.co/images/2Dq8Sk9Z.png

komentarz 29 marca 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
O, dziękuję - sprawdzę to.
komentarz 29 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To jest wina tego, że to aktualizuje się dopiero po pełnym dniu. Jutro będzie prawidłowo ;)
+6 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
edycja 19 lutego 2016 przez Comandeer

Co do zmiany wyglądu się nie wypowiem, bo jestem znanym antyestetą, ale dostrzegam jeden, poważny błąd w funkcjonalności: wszystkie stare linki do forum są stracone. Istnieją 2 rozwiązania tego problemu:

  • przemielenie całej bazy i zamiana wszystkich wystąpień forum.miroslawzelent.pl na forum.pasja-informatyki.pl (co jednak jest czaso- i zasobochłonne oraz rozwiąże problem tylko w obrębie forum)
  • zamieszczenie na forum.miroslawzelent.pl prostego przekierowania w mod_rewrite/index.php, które będzie po prostu wszystko kierować na nowy adres (co rozwiąże problem zarówno na forum, jak i w Google oraz innych miejscach, gdzie były linki)

Przykład tematu z niedziałającymi linkami: http://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy?show=34559#q34559

EDIT: jeszcze jedną potrzebę zmian dostrzegam. Mianowicie: jestem strasznym przeciwnikiem emotikon graficznych, zwłaszcza animowanych. Z tego też powodu pomyślałem, że podmienię sobie user scriptem wszystkie emotki na stronie na ich tekstowe odpowiedniki. I tu zonk, bo emotki nie mają [alt], co jest bardzo dużym przeoczeniem.

komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
O tak, zauważyłem to w wielu miejscach i wspominałem o tym kilkukrotnie na czacie gdy MZ był, niestety jednak nie uzyskałem informacji czy zostanie to zrobione czy nie. Mam nadzieję, że tak i to jak najszybciej.
2
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Oczywiście, cenny input. To właśnie miałem na myśli pisząc o głuchych linkach/obrazach. Jak się objawia antyestetyzm? (pytam poważnie, ciekawi mnie to). Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jest jeszcze jeden problem, który wyszedł teraz w praniu – emotki podmieniają losowe znaki, np. http://forum.pasja-informatyki.pl/109861/ocena-strony?show=109862#a109862 został podmieniony sam nawias (
2
komentarz 19 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A co antyestetyzmu: wystarczy spojrzeć na moją stronę ;)
1
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dzięki, problem ze smutną emotką zapisałem. Twoją stronę znam, pytam raczej o kwestię psychologiczną, to znaczy dlaczego tworząc np. stronę nie masz takiej naturalnej inklinacji do upiększenia tego, tylko odwrotną czy neutralną? Ciekawi mnie to, bo sam zawsze taką chęć odczuwam i w sumie nie znam osoby która by nie była estetą (co prawda różne mamy pojęcia i gusta, ale zasadniczo dążymy do tworzenia rzeczy pięknych). Oczywiście nie musisz odpowiadać jeśli nie masz ochoty
4
komentarz 19 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Piękna upatruję w słowie, nie zaś w grafice, w którą po prostu nie umiem ;)

Raczej jestem antyestetą z punktu socjologii, nie psychologii. Moje pojęcie piękna wizualne stoi w dość sporej sprzeczności z pojęciem piękna wizualnego u większości społeczeństwa.
1
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
OK, dziękuję za odpowiedź :)
komentarz 21 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
komentarz 21 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jeszcze jeden błąd: jak dostaniemy downvote, to licznik pokazuje, że jest nowe powiadomienie, ale samo powiadomienie nie jest pokazywane.
komentarz 22 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Wypadałoby też w końcu poprawić odwieczny problem z autolinkowaniem w polu z kodem ;) Tak na oko wystarczyłoby przenieść autolinkowanie za tworzenie i parsowanie bloczków z kodem.
+3 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
edycja 19 lutego 2016 przez pewolt

No to życzymy szybkiej i sprawnej pracy nad stroną, a także sukcesów ( i innych dobrych rzeczy które teraz do glowy mi nie chcą przyjść wink

 

A przy okazji  to miedzy "sukcesow", a "i innych" jest smutna buźka zamiast której powinien być nawias.

Strona nie ma ikonki przy zakładce, teraz zauwazyłem

komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dzięki, te emotki poprawię, bo łapią sam znak nawiasu, a ikonkę obok adresu też się wstawi, tylko może jakąś inną niż poprzednia. Dziękuję za sugestie i miłe słowa. Wzajemnie życzę sukcesów
+3 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez niezalogowany

Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić że zaszły jakieś zmiany poza zmianą ikon kategorii, domeny itd więc fajnie że postanowił dodać Pan taki log.

Chciałbym podrzucić parę ankiet, które powstały w trakcie dzisiejszego oczekiwania na forum na IRC (i zachęcam do zagłosowania)

komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
To prawda, pierwszy dzień poświęciłem na zrealizowanie update'u, przenosin i rozpocząłem budowę interfejsu. Głosowanie w ankietach teraz nie ma raczej sensu, bo nie patrzymy jeszcze na finalny produkt, prawda. Dziękuję za feedback. Pozdrawaim
komentarz 19 lutego 2016 przez niezalogowany
Ankiety zostały zrobione jedynie orientacyjnie, ponieważ zmęczyły nas na IRC'u pytania każdej nowej osoby: "Podoba Wam się nowa nazwa? / Podobają Wams się nowe ikonki". Wtedy wystarczyło puścić link i nie trzeba było odpowiadać na to samo pytanie, któryś raz ;)

Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
A, rozumiem :)
+3 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Mi osobiście troche przeszkadza brak "loga" (?) forum z odnośnikiem do strony głównej. Często po przeczytaniu posta, klikając na to "logo", wracałem na stronę główną. Tak, wiem, że 1. zakładka robi to samo, ale już nawet poza tym powracaniem an główną - po zniknięciu tego znaczka, lewa część górnego panelu wydaje się dziwnie pusta.

Poza tym podpisuję się pod większością wymienionych już uwag. Przede wszystkim: podpisy pod kategoriami w menu, być może zbyt minimalistyczne ikonki w górnym panelu (anyway - nie przypadły mi do gustu, ale wiadomo - to tylko subiektywne odczucie), emotki.

Co do emotek (emotikon? - nie rozróżniam) : myślę, że dobrym pomysłem byłby wybór przy zamieszczaniu posta / odpowiedzi, albo gdzieś w ustawieniach konta czy dwukropek-zamknięcie-nawiasu ma być zamieniany na ten animowany obrazek czy nie. Podobnie jak jest to rozwiązane na forum OpenGL.
1
komentarz 20 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Rozumiem. Logo startupu pasja-informatyki.pl jeszcze nie istnieje, stąd tymczasowo go brak. Co do emotek, to nad kodem "wyłapującym" je będę musiał się niedługo i tak pochylić, bo trzeba usunąć bug z czytaniem nawiasu jako smutnej emotki. Dziękuję za sugestie, pozdrawiam
1
komentarz 20 lutego 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
O, teraz zauważyłem. Duży plus - możliwość plusowania komentarzy. Ale zauważyłem też bug - powiadomienie o upvocie mojej odpowiedzi dostałem 5-krotnie. To już się zdarzało wcześniej, ale bardzo rzadko.
komentarz 20 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A to jest pewien bug który wykorzystują trolle :) Sam przypadkiem go odkryłem. Potem napiszę Ci na PW jak to dziala. Nie chce tutaj bo jakies trolle jeszcze zaczna to wykorzystywac. I to tez nalezaloby naprawic
+3 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Dziura77 Obywatel (1,150 p.)
edycja 21 lutego 2016 przez Dziura77

 Brak ikonki strony jest celowy czy to przypadek?

Nie powinna ikonka od naszego profilu być odstępu od góry czy coś?

 

No i ostatnia rzecz to nawigacja po profilu. Zakładki dot. naszego konta (moje dane, ulubione, ściana itd.) są wyrównane do lewej strony co jest takie sobie. Znacznie lepiej byłoby, gdyby było to wyśrodkowane.

+3 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
edycja 21 lutego 2016 przez Pietrak
Obsługa strony tabem jest nie możliwa, przez brak w większości elementów efektu focus.

Proszę o usunięcie menu kontekstowego w CKEditor. Szybka edycja błędów przez kliknięcie PPM na błędzie nie jest możliwa, a dla osób z dysleksją jest to duże utrudnienie.

Jeszcze fajną opcją było by zobaczenie, kto "plusuję" moją odpowiedź, coś jak na fb: "XX daje ubvote do YY". Fajnie czasami zobaczyć, że ktoś z większym doświadczeniem zgadza się z twoją odpowiedzią. :)
komentarz 21 lutego 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Co do ostatniego to nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Może to wprowadzić niezdrową atmosferę na forum, np. "dałeś mi minusa, to łap ode mnie chociaż nie zasłużyłeś".
+2 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Bug alert!

Na stronie:

~ http://forum.pasja-informatyki.pl/zasluzeni-pasjonaci-hall-of-fame

Linki przekierowują do użytkowników, lecz ze starą domeną.
komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
O tym chyba MZ wie, jest bardzo dużo takich linków. Cała stopka ma złe linki, to samo obrazki w FAQ itd itd... pełno tego, ma być sukcesywnie poprawiane ;)
komentarz 19 lutego 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wszystkie obrazki odnoszą się do starej strony, ale pewnie zwyczajnie wymaga czasu :)
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Tak, oczywiście trzeba podmienić każdą instancję starego adresu w bazie na nowy. Zostanie to zrealizowane ASAP. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A czy oprócz tego pojawią się przekierowania na starej domenie? Masa linków rozeszła się przecież poza obręb forum (m.in. już wyżej wspomniane wyszukiwarki i inne serwisy). Warto by było więc chyba o to zadbać ;)
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Oczywiście, jak najbardziej
komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To cieszę się bardzo :)

Cieszę się też, że doszły nowe kategorie, uważam osobiście że się przydadzą (niektóre nawet bardzo). Szkoda tylko, że dopiero teraz bo jest dużo do ewentualnego przeniesienia ale cóż... Już troszkę zacząłem przeglądać i przenosić także pewnie stopniowo się to ogarnie.

Czekamy na dalsze zmiany oraz poprawki ;)
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Przepraszam, że na IRC mogłem nie zauważyć jakichś wypowiedzi, ale jednocześnie gdy chatowałem dokonywałem kolejnych zmian, a że wiele osób pisze naraz, to czasem nie zdołam na wszystko opowiedzieć, zwykła rzecz. Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Spoko, nie ma za co przepraszać przecież :)

Ważne jest dla mnie, aby zostało to zrobione i forum dalej dobrze się rozwijało, a to czy do mnie bezpośrednio trafi odpowiedź czy nie jest mało istotne.
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Czy ja wiem, mogłeś odnieść mylne wrażenie bycia pominiętym, a nie było to celowe. Forum to cenne miejsce i choć czasu mam tak mało, to zrobię co w mojej mocy aby się rozrosło i umożliwiało kontakt i wymianę doświadczeń pasjonatom informatyki.
komentarz 19 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie, nie odniosłem absolutnie takiego wrażenia. Nawet sam wiem jak to jest gdy pisze kilka osób na raz - i tu już nie mówię o samym IRC, a o dowolnych środkach komunikacji że tak to nazwę :) Także dzięki raz jeszcze za przeprosiny, zupełnie niepotrzebnie. Cieszę się bardzo, że forum się rozwija i poświęca pan na nie swój czas - mi osobiście też to miejsce bardzo dużo dało, więc należą się podziękowania za stworzenie tego miejsca i poświęcanie na nie czasu ;)
+2 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)

Ja proponuję dodanie zakładki u góry "Poradniki", będzie można łatwo wyszukać interesujący nas poradnik :) Ułożyłbym też wszystkie zakładki odsyłające do tematów obok siebie (Najnowsza aktywność-Zadaj Pytanie-Ankiety-Poradniki). 

Wiem, że są teraz ważniejsze rzeczy do zrobienia/naprawienia, ale jeśli znajdzie się czas naprawić odznakę "Medalista" to będzie super :D

2
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dziękuję za sugestię, zasadniczo kolejność jest do zmiany, jeszcze to przemyślę. Pozdrawiam
1
komentarz 19 lutego 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
Na razie nie jest to najważniejsze, również pozdrawiam :)
2
komentarz 20 lutego 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Fakt, stosunkowo często pojawiają się posty nie będące pytaniami, a raczej poradnikami. Wrzucenie ich w jedną kategorie (albo i więcej, chociaż to już by pewnie troche komplikowało) mi się podoba (y)
+2 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
ikonki są super z wyglądu ale IMO powinny być podpisane ponieważ same z siebie nie niosą żadnej treści, i za każdym razem muszę najeżdżać i czekać aż pojawi się [title]...
1
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dokładnie tak, mam zamiar zrealizować to za pomocą wyraźnych tooltipów. Dziękuję za włączenie się do dyskusji
+2 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Kilka słów ode mnie: Wygląda na to, że forum stanie się jednym z większym skupiającym ludzi związanych(głównie) z tematami webdevu oraz programowania. Do całości widać profesjonalne podejście, więc nie musimy się martwić o jakieś problemy związane z upadkiem ;) Dla mnie same ikonki są nieczytelne, nie mówią mi za dużo - mimo wszystko wróciłbym do podpisów. Dobrze, że pojawiły się kategorie do tematów. Są dymki, ale one się pojawiają po chwili - nie jest to wygodne. >>>> Co ważne, na komórce menu jest rozwijane i jeżeli będzie się chciało przesunąć je w dół, automatycznie się zamyka.
komentarz 19 lutego 2016 przez niezalogowany

profesjonalne podejście

Można się kłócić i to dość mocno

Tak forum wyglądało przez sporą część zmian (tzn widoczne były zmiany), widać było każdy etap edycji (usuwanie ikon, dodawanie, itd). To nie jest profesjonalne podejście do wprowadzania zmian. Zmiany powinny być dokonane w sposób niewidoczny dla użytkownika (za zasłoną komunikatu Maintennce), albo jeszcze lepiej masowo uploadowane na serwer

komentarz 19 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Myślę że to było planowane - kawałek po kawałku strona była odkrywana dla ciekawskich :P
komentarz 19 lutego 2016 przez niezalogowany
Wiesz, strona potrafiła być w takim stanie że powinna być niewidoczna dla innych i to nie było odkrywanie, to było po prostu złe.
1
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Złe? Dlaczego? Zauważ także, iż obserwowałeś domenę forum.miroslawzelent.pl, czyli pliki znajdujące się w public_html tej domeny. Na domenie forum.pasja-informatyki.pl w jej public_html znajdowały się inne pliki, w tym CSSy. Jedynie baza pozostała przez jakiś czas wspólna, stąd część htmla umieszczona w bazie znalazła odzwierciedlenie na starej domenie (ale bez poprawnych CSSów). Na cały czas "wspólny" na starej domenie był włączony maintenance. Nie widzę też nic złego w kodowaniu w locie warstwy frontendowej - po pierwsze i tak otrzymany feedback od userów zmieni część koncepcji, po drugie stosowanie facebookowej zasady "better done than perfect" i slight-edge'a pozwala mi zaangażować Was w rozwój tego projektu. Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
@radek024 Dziękuję za cenne uwagi, menu mobilne powinno się rozkładać do nowych wierszy co 3, 4 kolumny myślę - to rozwiąże problem. Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez niezalogowany
Panie Mirosławie, może powinienem napisać raczej "złe" (z cudzysłowem), tak aby zdanie nabrało bardziej odpowiedniego, miększego znaczenia.

Dla Pana wiadomości: obserwowałem obie domeny, obie od godziny 11 (prace zaczęły się chyba nieco po 10:30) do mniej więcej 12:30 wyglądały jakby przeżywały atak (brak przycisków, zmieniające się menu, działo się trochę), dopiero później (około 12:40) na tej starej domenie pojawiła się informacja o zmianie domeny.

Nie twierdzę, że kodowanie w locie jest złe, twierdzę że możliwość obserwowania tego osobom niezajmującym się okodowaniem strony jest przynajmniej mało przyjazne użytkownikowi, który raczej nie powinien widzieć tego typu zmian (bo jedynie co dawało znać o robotach, to mały pasek, który po prostu wyrzucił pytania i zablokował parę elementów).

Z tego co zauważyłem, to w przypadku większości serwisów na czas zmian przekierowuje się użytkowników na stronę z komunikatem, z poziomu której nie są w stanie zauważyć "pisania w locie", np copy-paste'a wszystkich kategorii (sam sposób jest ok, po prostu mówię jak to wyglądało).

Nie chcę, żeby to nie wyszło że jakoś nie szanuje tego co Pan robi, poświęca swój czas żeby to forum było lepsze, itd Po prostu jako zwykły użytkownik poczułem niesmak gdy bez żadnej zapowiedzi (nie liczę tej zapowiedzi "na feriach"; chociaż moderatorzy mogliby o tym coś wiedzieć, np. orientacyjnie ile takie coś potrwa) i odpowiedniego ukrycia strona została wywrócona na drugą stronę :/ (jasne, przesadzam tutaj).
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
A rozumiem - cóż, nie zapowiedziałem dokładnie terminu bo też decyzję podjąłem spontanicznie, gdy okazało się że dziś będę dysponować czasem na wprowadzenie zmian. Długo jestem już w internecie, zapewniam że często mam do czynienia z pejoratywnymi reakcjami na to co robię/mówię/nie robię/nie mówię - na pewno nie poczułem się urażony. Nie decydowałem się na rozległe opisy maintenance, bo jest to forum głównie koderskie i sądziłem, że wszyscy będą wiedzieli co się dzieje tym bardziej że zapowiadałem zmiany w czasie swoich "ferii" na IRC i w wątkach. Nie sądzę żeby komuś działa się jakaś krzywda jeśli zobaczył kilka rozwalonych ikonek w sidebarze czy topbarze :)

W Twoim przypadku nie mam wątpliwości że nie uprawiasz pustego narzekania, pamiętam jeszcze Twoje tutoriale na Lenovo Tech Zone i kilkadziesiąt wpisów które rzuciły mi się w oczy (mam wzrokową pamięć). Także nie ma problemu, po prostu wyjaśniłem, że system Q2A znam na tyle dobrze, że mogłem dokonać wielu zmian w locie. Działam bardzo często slight-edge'owo i z zachowaniem zasady bdtp i uważam że nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie pozwala to wiele zrealizować :) Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2016 przez niezalogowany
W takim razie cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.

Działanie spontaniczne jest w pełni zrozumiałe, chociaż krótkie wejście i wyjaśnienie na IRC'u sytuacji niewątpliwie pomogłoby nam na IRC'u odpowiednio przekierować tłum, bo na pytanie najczęściej kierowane do moderatorów: "Czy wiadomo co się dzieje?" jedynie co mogli to odpowiedzieć "nic nie wiemy". Dobrą stroną tego jest te, że jeszcze chwila nieaktywności i wychodziłyby naprawdę ciekawe teorie spiskowe ;) (skończyło się tylko na jednej).

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez niezalogowany
Brakuje mi trochę faviconki : )
+2 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Po wejsciu na swoj profil, nastepnie kliknieciu "My logins", wyswietla sie dodatkowa zakladka "Ankiety": wydaje mi sie, ze to nie jest celowy zabieg :)
+2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez Marcin Soczówka Użytkownik (590 p.)
Witam wszystkich,

Czy jest możliwość zmienienia tła forum na ciemny? Jestem po 12h pracy a tu trzeba jeszcze popracować. W ustawieniach profilu nie znalazłem interesujących mnie możliwości zmian. Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Brakuje favicon, przez co brzydko wygląda mój pasek zakładek angry wink

+2 głosów
odpowiedź 28 lutego 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Po kliknięciu pokaż pozostałe komentarze przy poście nie wyświetlają się strzałki do podbijania ocen komentarzy. ;)
+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Zauważyłem właśnie jeszcze mały błąd z kategoriami więc daję od razu znać.

Po wejściu na podgląd jakiejś kategorii, przykładowo: http://forum.pasja-informatyki.pl/questions/programowanie/c-plus-plus na liście kategorii (tej na ciemnym tle po prawej stronie) występuje błąd. Po wybraniu którejkolwiek kategorii ma ona zły link - o jedno "questions" za dużo.

I jeszcze jedno: http://forum.pasja-informatyki.pl/regulamin-forum

Serwis - strona internetowa forum.strefa-informatyki.pl,

strefa-informatyki.pl? Czyżby jakaś poprzednia koncepcja domeny, a może dodatkowa domena? W regulaminie nie powinna być jednak ta "właściwa"? :) 

2
komentarz 20 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Rzeczywiście, to jest bug z adresami kategorii - poprawię ASAP. Co do domeny to rzeczywiście to była pierwsza moja koncepcja nazwy, ale później dowiedziałem się o istnieniu serwisu 'Strefa kursów' - nie chcę być z nimi kojarzony, poza tym słowo pasja wyraża lepiej istotę serwisu - od początku go używałem na forum i na swoim kanale. Pozdrawiam
2
komentarz 20 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, widzę że już regulamin poprawiony więc wszystko okej :)
komentarz 20 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Po wprowadzeniu głosów w górę przy komentarzach powstał mały problem prawdopodobnie z tym związany - proszę spojrzeć np. tutaj

http://forum.pasja-informatyki.pl/110810/polecenie-sql-proste-pytanie?show=110819#c110819

Kod w komentarzu się nie mieści, nie pamiętam, aby działo się tak wcześniej, podejrzewam więc, że to przez wprowadzenie głosów przy komentarzach coś się przesunęło.

Jeszcze po dodaniu komentarza z pozostałych komentarzy pod daną odpowiedzią znika możliwość głosowania. Oczywiście po odświeżeniu czy kolejnym wejściu na stronę wszystko jest już normalnie, następuje to tylko przy pobieraniu od nowa listy komentarzy po dodaniu własnego. I gdy po dodaniu komentarza głosy znikną kod w komentarzu ładnie się mieści, po odświeżeniu strony i powrotu głosów znów się nie mieści.

Dobrze by było to w miarę możliwości poprawić bo słabo to wygląda i do tego jest problem z odczytaniem tak wstawionego kodu ;)
1
komentarz 21 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Wraz ze zmianami uzbierała się kolejna mała porcja błędów, właściwie to tylko z górnym menu.

Tak wygląda to u mnie w przeglądarce: http://img.waluk.pl/2718d7

Jak widać zniknął nick pod avatarem (chyba że to celowe to ok, nie jest jakoś mi specjalnie potrzebne) i pasek zaraz pod menu (tam gdzie są "użytkownicy z najwyższą liczbą punktów", "uprzywilejowani" itd.) przesunął się do lewej - wydaje mi się, że jednak lepiej wyglądał on wyśrodkowany, na rozdzielczości Full HD wygląda to teraz jeszcze gorzej.

Na telefonie z kolei jest tak: http://img.waluk.pl/b56c5f

Czy nie lepiej by było, aby główne logo było jako pierwsze po lewej a obok niego przycisk menu? Wydaje się to bardziej intuicyjne, tak z resztą jest w pełnej wersji, a na mobilnej coś uciekło.
+1 głos
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Mi tam się forum podoba, emotki też wink

Znalazłem coś takiego:

Komentarz wyjeżdża gdzieś poza ramkę. Widzę to już z drugi raz, tylko tego drugiego nie mogę teraz znaleźć. Link do powyższego komentarza: http://forum.pasja-informatyki.pl/110757/eclipse-wywala-dziwny-blad?show=110773#c110773

1
komentarz 21 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Już znane, zgłaszałem ten problem :) Prawdopodobnie po wprowadzeniu głosów w górę przy komentarzach coś się przesunęło. Przydałoby się to poprawić bo czasem nie idzie czegoś przeczytać.

http://forum.pasja-informatyki.pl/110496/update-forum-dziennik-codziennych-zmian-v1-6?show=110837#c110837
komentarz 21 lutego 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Aaaa... przeczytałem tylko posty, komentarze pominąłem, bo za dużo ich w tym temacie cheeky

1
komentarz 21 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Spoczko, będzie bardziej widoczne dwa razy zgłoszone :D Dużo tego wszystkiego się tutaj nazbierało więc łatwo czegoś nie zauważyć.
+1 głos
odpowiedź 21 lutego 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Bug, który ja zauważyłem pojawia się przynajmniej u mnie :) Przy próbie zmiany opisu profilu tzn ulubionych technologii, zostaje wyrzucony do poprzedniej strony np: jakiegoś tematu na forum. Myślę, że warto by się temu przyjrzeć.

Swoją drogą zmiany na plus...

Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

Chyba nowy fanpage trzeba podpiąć :) 

1
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Już poprawione ;)

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 874 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w HTML i CSS przez Kosowy Nowicjusz (170 p.)
+56 głosów
9 odpowiedzi 2,494 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...