• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Update forum - dziennik wprowadzanych zmian

VPS Starter Arubacloud
+60 głosów
4,420 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2016 w Sprawy forum przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
edycja 27 lutego 2016 przez Mirosław Zelent

Witam serdecznie,

Wątek niniejszy poświęcony jest zmianom na forum. Po pierwsze - mamy nowy adres forum – od dzisiaj jest ono dostępne w nowej domenie: forum.pasja-informatyki.pl

Dlaczego taki adres? - niedługo wszystko szczegółowo wyjaśnię w odcinku na YouTube. Wszelkie prace prowadzone są metodą slight-edge, czyli krok po kroku. Oznacza to, iż nie wszystko jest jeszcze gotowe i nie jest to finalna wersja po zmianach - wręcz przeciwnie - to dopiero początek, ale chcę to poprowadzić z Waszym feedbackiem, bo to jest miejsce dla Was. Masz coś na myśli - choćby wydawało się mało istotne - daj znać!

W wątku niniejszym będę prowadził dziennik wprowadzanych zmian, zachęcam też pisać komentarze i sugestie odnośnie przenosin właśnie w tym wątku, bo tutaj będę często zaglądał. Nie piszcie na pw, piszcie tutaj! Nawet jeśli wątek będzie się składał z wielu stron to będę sprawdzał wszystkie nowe posty i komentarze. Na wszystko nie odpowiem, bo jestem zajęty zmianami na forum i pracą nad filmami, ale obiecuję, że wszystko przeczytam).

Dziękuję za cierpliwość, wszelki feedback, zauważone bugi i przepraszam za niedogodności. Pozdrawiam! :)

Dziennik wprowadzonych zmian:

19.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

20.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

21.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

22.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

23.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

24.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

25.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

26.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

27.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

29.02.2016 => ZOBACZ TUTAJ

39 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez niezalogowany
reCAPTCHA w funkcji resetu hasła - nie działa, co skutkuje niemożliwością wysłania sobie nowego.
1
komentarz 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dzięki, poprawiłem!
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Co do strony wizualnej, konkretnie ikon- może dobrym pomysłem było by dodanie opisów typu te na poniższym obrazku, zamiast domyślnego hovera <title>?

http://codepen.io/tystrong/pen/rVJNrQ

Pozdrawiam.

1
komentarz 20 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Tak jest, takie tooltips zamierzam dodać! Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Do przetestowania:

Rezultat aktualny:

Gdy kliknę na menu będąc na telefonie, rozwija mi się, ale gdy tylko zjadę niżej aby kliknąć np. PW to się chowa.

Rezultat oczekiwany:

Menu rozwija się chowa tylko gdy klikniemy na przycisk. Można zjechać sobie niżej do PW i kliknąć tą ikonkę.

 

komentarz 20 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Dziękuję.To prawda, menu nie zostało jeszcze zoptymalizowane pod urządzenia mobilne
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Mi z kolei przeszkadza jeszcze jedna rzecz. Nie jest to wielki problem, ale skoro jest jedna subdomena dobrze by było gdyby strona http://pasja-informatyki.pl/ miała jakiegoś linka przekierowującego do forum lub przekierowanie następowało automatycznie.

Przy czym mnie np. na stronie http://pasja-informatyki.pl/ wyświetla się jedynie wykrzyknik przy czym po zaznaczeniu tekstu i odznaczeniu jest już wszystko normalnie. Po odświeżeniu strony znowu to samo. Nie wiem z czym jest to związane.
0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
"Wyłączyłem animacje emotek, bo niektóre osoby tego nie lubią". Może dodać opcję do ustawień , że ten kto chce to sobie zaznaczy i będzie miał animacje emotek.
0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Jak dla mnie to cos nie pasuje z obramowaniem wokol naszego awatara w prawym gornym rogu. W sumie nie wiem czy jest to spowodowane rozdzielczoscia np. mojego awataru, ale to lasniejsze obramowanie wokol niego troche kiepsko wyglada. Po nacisnieciu na nasz awatar, jak rozsuwaja sie informacje, to przy punktach moznabylo napisac ze sa to punkty. Wiadomo, niby kazdy wie o co chodzi, ale skoro przy kazdej ikonce jest napisane do czego sluzy, to tam tez dobrze by to wygladalo :)

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)

Proponuję stworzyć bazę danych naszych poradników na forum. Miało by to wyglądać tak, że dodając pytanie po wybraniu opcji nasze poradniki rozwijała by się nam dodatkowa opcja (podkategorie - takie na jakie mamy podzielone forum) , a po kliknięciu w ikonkę nasze poradniki otwierała by się strona z podkategoriami wybranymi wcześniej przez osobę tworzącą dany poradnik.

komentarz 22 lutego 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
IMO trochę bez sensu. Tematów w tym dziale jest raptem 7. Ostatni stworzony 22 dni temu.
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
komentarz 22 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Nie widzę tam emotek, naciśnij może Crtl+F5 żeby odświeżyć CSSy, czy błąd nadal występuje?
komentarz 22 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Wrzuca do kodu tag img wraz z określonym src.
komentarz 22 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
A, teraz rozumiem, no to czasowo wstrzymamy plugin i potem przyjrzę się naturze buga
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Jakiś favicon by się przydał :)
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez Pixel040 Gaduła (3,020 p.)

trochę się nachodzą  

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2016 przez Vodoo Dyskutant (9,270 p.)
Wersja mobilna: Polskie "ogonki" CZASEM nie działają podczas pisania odpowiedzi do tematu. Poprzednio tak nie miałem.
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Nowe forum wygląda bardzo ładnie, ale ikonki są trochę nieczytelne jak ktoś pierwszy raz je zobaczy.
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

Jak dla mnie

- Brakuje wątków z zerową ilością odpowiedzi :) - w qa-nav-sub-list

komentarz 3 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 3 marca 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
jak w to wchodzisz dla użytkownika?
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2016 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
A co by pan powiedział gdyby rozgraniczyć menu z programowaniem na osobne języki ?

Po kliknięciu wysuwało się menu z możliwością wyboru osobnego języka albo wejście we wszystkie języki
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jedną rzeczą którą bym zmienił (oprócz dodania jakiegoś pola tekstowego na ikonkach służących do poruszania się po forum czy przystosowaniem forum do wersji mobilnej) jest ... brak przejrzystości kto komentuje jakąś wypowiedź. Głównie chodzi mi o to, że sporo osób myli np mnie, jeśli komentuje czyjąś wypowiedź, z autorem owego postu.
1
komentarz 8 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Myli Cię, bo nie chce im się przeczytać lub zaistnieje jakieś nieporozumienie - zdarza się, jesteśmy tylko ludźmi.

Raczej wyraźnie jest napisane, kto umieścił komentarz - ba! - nawet jest wyświetlony avatar i link do profilu. :)
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Jest jeszcze jeden mały problem na urządzeniach mobilnych po kliknięciu ranking strona się rozlatuje (przynajmniej na moin telefonie) divy się pokrywają i przykrywają content.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Zajmuje się teraz swoim pierwszym dużym projektem i mam pewne refleksje na temat naszego forum .

Czasami na swojej drodze spotykam problemy które wydają się zbyt błahe żeby tworzyć nowy wątek i zaśmieca forum. Uważam że należy udoskonalić edycje swoich postów lub wprowadzić zupełnie inny mechanizm który pozwoli nam na bieżąco dyskutować o wybranych elementach naszego projektu zamiast stale tworzyć nowe wątki.

Pisząc że należy udoskonalić edycje postów mam na myśli to że teraz kiedy dyskutujemy o wybranym elemencie kodu nie mamy możliwości zwrócenia uwagi na inną rzecz, ponieważ wprowadzenie dalszej części to naszego pytania sprawi że nikt już tego nie będzie czytał ( w szczególności kiedy wybierzemy już najlepszą odpowiedź do zagadnienia które było omawiane pierwotnie)

 

Wadą wprowadzenia możliwości dyskusji na wile wątków w jednym temacie będzie to że zostanie utrudnione wyszukiwanie tematów które zawierają podobny problem jaki my mamy.

Jendak z punktu widzenia sligth edge jest to zaleta bo tematy mogą się powtarzać i więcej osób będzie miało okazje wykorzystać 6 level taksonomi Blooma :)

Nie twierdze że należy zmienić mechanizm zadawania pytanań i udzielania odpowiedzi który obecnie jest tylko uważam że należy go trochę udoskonalić poprzez dodanie takiej opcji "projektowej" .
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2016 przez niezalogowany

Android, Swift, Symbian

Może mała zmiana nazwy kategorii? ;) Swift to język programowania - zapewne chodziło o iOS. Pierdoła, ale za każdym razem rzuca mi się w oczy. 

–2 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Jak dla mnie to forum umiera, pisałem to juz pare miesiecy temu i jak widać sie nie myliłem ;)
komentarz 1 kwietnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Dlaczego tak sądzisz ? Jest jakaś konkurencja ?
komentarz 1 kwietnia 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Od pół roku widać gołym okiem że spada zainteresowanie i aktywność na tym forum.
6mc temu jak to napisałem też były hejty na mnie, teraz widze że miałem racje :)
A za pare miesiecy nie bedzie komu hejtowac nawet
komentarz 1 kwietnia 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Mamy ten sam dzien rejestraci to powinienes to samemu widzieć
komentarz 1 kwietnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Ja zauważyłem tylko spadek liczby zakładanych tematów.

To kwestia promocji forum. Raczej wątpie że padnie bo nie ma silnej konkurencji
komentarz 1 kwietnia 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Pewnie nie padnie bo serwer opłacony :) Ale zainteresowani topnieją
Duzo miej tematów, jeszcze mniej odpowiedzi

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 874 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w HTML i CSS przez Kosowy Nowicjusz (170 p.)
+56 głosów
9 odpowiedzi 2,494 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...