• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obracanie obrazów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2016 w C i C++ przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)
Potrzebuje obrócić mój obrazek o jakiś kąt.

Przykładowo mam pociąg z widoku ptaka i chcę żeby w pewnym momencie skręcił o jakiś kąt.

Jakiej komendy użyć? Pomóżcie!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
wybrane 11 czerwca 2016 przez Maciek123233
 
Najlepsza
Musisz obliczyć każdy wierzchołek swojego obrazka. Wystarczą wzory z zakresu liceum. Chodzi Ci chyba o:

a,b - pozycja przed translacją

x,y - pozycja wierzchołak po translacji

r - promień od punktu wobec którego chcesz kręcić

alfa - kąt o który chcesz przekręcić

x = r * cos(alfa) + a

y = r* sin(alfa) + b
komentarz 11 czerwca 2016 przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)
Kiedy pisałem to pytanie kompletnie nie o to mi chodziło, dzisiaj mi się to przydało. Dzięki!
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Wiele bibliotek graficznych natywnie umożliwia manipulacje bitmapami. Jeśli twoje pytanie dotyczy C/C++, to znaczy, że z takowej biblioteki korzystasz - sprawdź dokumentację, gdyż powinno się coś takiego tam znajdować.

Jeśli chodzi o aspekt teoretyczny, to zainteresuj się macierzami przekształcenia liniowego. W skrócie - masz na to gotowe wzory: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3t.

 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w C i C++ przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2016 w HTML i CSS przez Mr.Pretty Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Fan Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...