• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na biznes - doradca technologiczny

Object Storage Arubacloud
+1 głos
223 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PiotrY Użytkownik (590 p.)
Hej,

Mam taki pomysł na swoją  działalność polegającą na doradztwie i wsparciu technologicznym ludzi gorzej radzacych sobie z internetem i nowymi technologiami. Proszę powiedzcie czy to miałoby  sens.

Ogólne  działalnośc polegałaby na doradztwie dla osob fizyczych, malych lub poczatkujacych przedsiębiorców, tego jaki sprzęt wybrać  (komputer,  tablet, drukarki czy inny sprzęt biurowy ), oprogramowanie ( płatne, bezpłatne, rodzaje), usługi w sieci, (oferty, abonamenty). Aż po konkretne  realizacji stron internetowych z uwzglednieniem indywidualnej grafiki i zdjeć.

Proszę  dajcie znać co myslicie.

Z góry dzieki za info zwrotne.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Outsourcing IT,  jest pierdyliard firm tego typu. Jeżeli znajdziesz jakiś niszowy rynek, gdzie konkurencja nie jest duża, to dlaczego nie.

Znam osoby, które się tym zajmują i jakoś sobie radzą. Modernizacja sprzętu, naprawy, budowa sieci, tworzenie stron na WordPress itd.

Musisz mieć ogólną wiedzę z zakresu "doradztwa technologicznego", żeby to wypaliło.
 

Pozdro
+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2016 przez Majk Użytkownik (860 p.)
Uczę się informatyki we własnym zakresie i wstępnie planuję tworzenie zaplecza internetowego dla małego biznesu który mi się marzy. O ilę będę w stanie stworzyć ,,wizytówkę w sieci,, czyli prostą stronę reklamową, o tyle stworzenie sklepu internetowego i wzięcie odpowiedzialności za dane klientów wydaje mi się przerastać moje umiejętności i chęci poznawania programowania.

Uważam że rynek ma miejsce na tego typu firmy. Sam siebie w tej chwili postrzegam jako potencjalnego klienta Twojej działaności.
+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Chcesz mieć po prostu firmę konsultingową. Wypowiadam się jako osoba będąca konsultantem / analitykiem biznesowym i wiem, że w obrębie usług, które chcesz świadczyć jest bardzo kiepsko z zleceniami, a jeśli są to też nie świetnie płatne. Ciężko się utrzymać, odłożyć jakiś pieniądz

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2019 w Offtop przez tiznit Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kapool Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 980 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...