• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Visual Studio 2015 trwa bez końca !!!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,424 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w Offtop przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)

I tak od jakiejś godziny

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
co jak co, ale instalacja VS akurat chyba tyle trwa :D
+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Jak ktoś koduje tylko w C++ lub Visual Basic i nie korzysta z zaawansowanych funkcjonalności tego programu to proponuję Visual Studio 2015 Express for Desktop. Zawiera tylko to co niezbędne. Wersja Community zawiera dodatkowe wsparcie dodatków do środowiska Visual (tzw. NuGets) + kilka mniej lub bardziej niepotrzebnych rzeczy.
Już wystarczą mi te nieszczęsne pakiety Microsoft SQL Server, z których nie korzystam, a bez których Visual nie ruszy...

Link do pobrania wersji Express dla dociekliwych:
https://www.visualstudio.com/downloads/download-visual-studio-vs
Klikamy: Visual Studio 2015 ----> Express 2015 for Desktop

Oczywiście z całym szacunkiem do programistów, którzy korzystają ze wszystkiego co oferuje Community :-)

Wersja Express instalowała się cała w około pół godziny. Odznaczyłem wszystkie niepotrzebne śmieci. Po co mi biblioteki do pisania pod Windows Phone albo emulator Androida... Jak zechcę kiedyś... kiedyś kodować appki na telefony, to sobie doinstaluję.

Spieszmy się kochać pamięć... tak szybko odchodzi ;-(

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Też tak miałem, trwa to niestety cholernie długo :/
komentarz 5 lutego 2016 przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
nawet 3 godziny
komentarz 5 lutego 2016 przez niezalogowany
Zależy jak dużo pakietów instalujesz :P VS ma to do siebie że proces instalacji trochę trwa. Ewentualnie daj Cancell i zainstaluj jeszcze raz.
komentarz 5 lutego 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Osobiście pojechałem po bandzie i zaznaczyłem wszystko do zainstalowania co mogłem zainstalować, łoo panie ile to trwało :)
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
po 4 godzinach udało się
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

Dlatego ja Visual Studio instaluję zawsze z pliku ISO. Nie lubię tak zwanych web installers, które pobierają cały stuff podczas instalacji nie informując jak długo ten proces potrwa (a w przypadku VS to jednak dobrych parę GB - można się zniecierpliwić).

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
No niestety, VS to kombajn więc i instalacja tyle trwa, ale to jeszcze nic...Przy instalacji Matlaba dopiero się człowiek naczeka :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,354 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...