• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje edytor php, który wczytuje pliki, i zapisuje je na serwer ftp?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
857 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Cześć.
Chciałbym przenieść się z xamppa, na jakiś hosting. I wszystkie skrypty które bym pisał, aby trafiały bezpośrednio na www.
Kiedyś wydaje mi się, że widziałem jakieś takie rozwiązanie, że logowało się przez ftp do programu typu "ked" i po lewej stronie miałem drzewo plików, klikało się, i automatycznie plik pokazywał się w edytorze, jak dało się zapisz, to się nadpisywał.

Pomoże ktoś? :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
wybrane 22 stycznia 2016 przez MateuszK
 
Najlepsza
Notepad ++. Wystarczy zainstalować dodatek NppFTP.
komentarz 22 stycznia 2016 przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Właśnie o to mi chodziło!
Dzięki :)
komentarz 22 stycznia 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Za co została zgłoszona moja odpowiedź?
komentarz 22 stycznia 2016 przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Nie wiem, na pewno nie przeze mnie, jedna niżej też została zgłoszona.
Pewnie komuś nie spodobały się wasze odpowiedzi :P
komentarz 22 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Pewnie została zgłoszona dlatego, że promuje złe praktyki – mimo że w teorii odpowiada na pytanie…
komentarz 22 stycznia 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Niby czemu złe praktyki?? Jak ktoś się uczy to wiadomo że to jest wygodne.... To nie jest tak że każdy kto tego używa posiada serwis z tysiącami użytkowników... A taka nauka z każdorazowym manualnym uploadem pliku php jest irytująca jak cholera...

Osoba która to zgłosiła, nie przeczytała chyba regulaminu forum....
komentarz 22 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Złe praktyki się nie skalują – zawsze są złymi praktykami ;) Nawet przy stosowaniu edycji na produkcji w przypadku własnej strony domowej można ją położyć zapominając głupiego średnika w PHP. W przypadku, gdy każda zmiana jest wcześniej testowana na localu, ten problem nie istnieje. Ja swoją domową trzymam na GitHubie, dzięki czemu dodatkowo każdą zmianę mogę cofnąć w razie potrzeby.

 

Natomiast co do zgłoszeń: tak, zgadzam się, było nieuzasadnione, dlatego wycofałem je dla obydwu postów (i żeby nie było – działałem jako moderator, nie zaś autor zgłoszeń).
komentarz 22 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Najlepsze dostała odpowiedz, która ma tylko +1, a zupełnie bez odpowiedzi zostawiłeś poradę @Comandeera, który zdobył najwięcej głosów... Ba, to co pisze jest najlepszym rozwiązaniem...
komentarz 24 stycznia 2016 przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Dlatego, że programy które podał, są jak to nazwał kombajnami, i dodatkowo płatnymi, a reszta posta nie odpowiada na moje pytanie.

Post który został u mnie oznaczony za najlepszy w pełni zaspokoił moje oczekiwania :)

Ps.
Na localhoscie, wszystko działa > wrzucam na serwer, strona się nie wczytuje.
Więc to jednak nie jest to samo, a skrypty które robię, to głupi kalkulator, albo system logowania, do strony która nigdy nie zaistnieje.
Osobiście mam swój rozum, i wiem, żeby nie edytować prawdziwego projektu w ten sposób. Bo można wszystko jeszcze bardziej popsuć, niż naprawić... A złe praktyki... To jest dla mnie dziwne, myślicie, że jeśli teraz będę z tego korzystał, to w przyszłości będę MUSIAŁ! Bo tak się nauczyłem? Nie.

Wiem, kiedy mogę z czegoś skorzystać, a kiedy nie.
A dodatkowo, skoro takie narzędzie zostało stworzone, i "kombajny" mają również podobne zastosowania, znaczy, ze jednak niektórzy tego używają :)
Peace!
+7 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Zacznijmy od tego, że sam pomysł edytowania czegoś live na serwerze jest mocno poroniony. Tak się nie robi – z prostej przyczyny: jak coś się zepsuje, to leży cała strona. Nie po to stworzono Vagranta i/lub Dockera lub przynajmniej XAMPP-a + gita, żeby edytować tego typu rzeczy bezpośrednio na produkcji!

Natomiast wsparcie dla FTP pewnie mają kombajny typu PHPStorm czy WebStorm.
+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
W TC jak przerzucasz pliki na serwer to mozesz je potem bezposrednio na serwerze edytowac, a one zostane nadpisane.
+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Tak jak napisał Comandeer, nie widzę sensu aby tak robić, ale jak bardzo chcesz to może rozwiązanie typu klient FTP z włączoną autosynchronizacją? Pod Windowsem wiem że WinSCP coś takiego posiada, FileZilla pewnie też. Polega to na tym że uruchamiasz klienta, on sobie działa w tle i gdy tylko wykryje zmianę w pliku to wysyła go na serwer.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,722 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Systemy CMS przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...