• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php + mysql - Zadania dla początkującego, jakieś pomysły? :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,519 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Cześć!
Niedawno zacząłem uczyć się php.
Do tej pory, potrafię:

Połączyć się z bazą danych: Wyciągnąć z niej dane, wsadzić do niej dane poprzez php oczywiście, rozumiem działanie sesji, oraz wysyłanie formularzy ($_POST) z tych formularzy.
Może za wiele tego nie ma, ale dzięki temu co już potrafię, zrobiłem do tej pory prosty system logowania, rejestracji, no i obliczanie różnicy między czasem aktualnym, a zapisanym na mysql (też wcześniej pobranym z php)

Chciałbym, aby ktoś podsunął mi pomysł jaki prosty skrypt można by napisać, aby nauczyć się czegoś nowego.
Bo sam jakoś nie mam pomysłu...

Może jakieś sugestie? :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
zrob jakis panel administracyjny. dodawanie newsow, uzytkownikow, wielopoziomowe menu na podstawie bazy. zmiana kategorii newsow. pozniej bedziesz mogl to sobie wszystko rozwijac
komentarz 11 stycznia 2017 przez KONDZIU Użytkownik (550 p.)
Wytłumaczysz mi pokrótce na jakiej zasadzie działa taki panel pls
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zrób mój Challange. To będzie lepsza zabawa niż mini-forum , własny cms, blog.. Bo najgorsze co robić jako początkujący, to własnie takie skomplikowane rzeczy.

https://forum.pasja-informatyki.pl/17731/challenge-php-sprawdz-swoje-mozliwosci

+ tu masz temat do czytania: https://forum.pasja-informatyki.pl/95526/pisanie-stron-obiektowo#a96095
komentarz 20 stycznia 2016 przez MateuszK Użytkownik (770 p.)
Spróbuję, ale już nie dzisiaj :)

Dzięki :)
–1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
najpospolitszy chyba temat mianowicie sklep. Ewentualnie, jakies kino, biblioteka, wypozyczalnia samochodowa.
komentarz 20 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Kogoś coś chyba mocno dziś trafiło. -1
komentarz 20 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
nie rozumiem?
komentarz 20 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Doradzanie początkującemu pisanie sklepu to jak doradzanie kolesiowi co nauczył się wchodzić na drabine wejście na wieżowiec bez zabezpieczenia przy hulającym wietrze.
komentarz 20 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
z tego co wymienil jakis prosty sklepik mozna zrobic, kilka tabelek, wiadomo ze nie bedzie to od razu allegro czy empik.

Jesli masz lepsze pomysly to podpowiedz.

 

Po za tym nie pisal ze ma byc to zadanie na 5 min.
komentarz 20 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jeśli nie ma się bladego pojęcia o bezpieczeństwie i nie ma się obyciu w kodzie to pisanie sklepu jest tylko szkodzenie sobie. Uwierz mi na słowo - nawet jeśli to ma być zbiór 3 tabel.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 1,128 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 874 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,768 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez R3VIK Nowicjusz (200 p.)

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...